Ventilace

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
kaos
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 611
Registrován: pát 27. dub 2018 15:04:22

Já myslím, že meziprostor třeba není, dal bych normálně uhelon a přes to hliníkovou mřížku. Zda dát ještě jednu hliníkovou síťku dopředu je otázka, já tam mám větrací past, takže jedině pokud by tam lezli čmeláci a snažili se prokousat dovnitř, pak by to asi smysl mělo.
Jakub - Mukařov (Praha Východ)
Uživatelský avatar
Karel
Stálý člen
Stálý člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 01. srp 2017 18:36:11
Bydliště: Ptice 408 m n.m
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, může být i na těsno, ale pokud tu hliníkovou trošku vyboulíš tak se nic nestane. Záleží na hustotě té al síťky a na velikosti otvorů. U toho těsného spojení spíš dávat pozor, aby tam nebyl volný drátek a netrhl ti uhelon.
Jinak se dá použít na ochranu různý nástavek - třeba mnohem větší víčko se závitem např ty na lahve s medem, okurkami... Ten závit a víčko ti poslouží jako rám - vnitřek víčka vystřihneš a tavnou pistolí vlepíš tu al síťku, celé se pak dá dát na úlek i zevnitř na 2 vruty, když máš dostatečně větší tento kryt než je otvor. (drží na jistotu a po sezoně snadno sundáš kvůli kontrole. Lze i to víčko provrtat dírka vedle dírky... Tam bych volil ale tak 5 vrták a piplačku opravdu hustě, aby to nebylo to víčko co bude bránit větrání nejvíce.

Z venku ti stačí jakýkoliv kryt i kousek perlinky...

Tady máš jen ilustrativně
vicko.jpg
(51.07 KiB) Zatím ještě nestaženo
- todle je navíc zásuvný díl ne krycíObrázek. Pokud je víčko větší než otvor tak nemusíš stříhat a lepit až na hranu a nechej si tam okraj i na uchycení vrutů. Páskám ani těm kvalitním textilním nevěřím, vlhkostí nedrží a odlepují se.

Tady jsem ti hodil návrh
kryt z víčka.png
(141.3 KiB) Zatím ještě nestaženo
  • Chov čmeláků i vlastní zahradu se snažím vést tak, abych nezpůsobil v okolní krajině více škody než užitku.

Primum non nocere
Uživatelský avatar
Kyros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 75
Registrován: úte 31. kvě 2016 0:34:52
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Kluci, díky za přínosné odpovědi. Mezi svátky máme celozávodní dovolenou, tak to se bude v dílně kutit ostošest. S těmi víčky to je dost dobrá vychytávka :D
Odpovědět